שחלות פוליציסטיות

תרגילי שיטת אביבה יסייעו לך לקבל מחזור סדיר עם ביוץ.

שחלות פוליציסטיות (PCOS (Polycystic ovary syndrome/disease היא הפרעה אנדוקרינית, והיא אחת הסיבות השכיחות לבעיות פריון. ידועה גם בשם תסמונת שטיין לבנטל על שם הרופאים שתיארו אותה. תסמונת זו מופיעה בקרב 5% עד 10% מהנשים בגיל פריון.

התסמינים הם: חוסר ביוץ או ביוץ לא סדיר, שיעור יתר הנגרם מעודף הורמוני מין זכריים, השמנת יתר, אקנה, חוסר ווסת (אמנוריאה) ומחזורים מועטים (אוליגומנוריאה), בבדיקת אולטראסונד נראה ריבוי זקיקים בשחלות, עלייה ברמת השומנים בדם, עליה ברמת האינסולין בדם (אי סבילות לסוכר), ביום השלישי של המחזור נראה עליה ברמת LH לעומת הורמון FSH.
אבחון התסמונת נעשה על ידי אבחון התסמינים הנ"ל יחד עם שלילת הפרעות אנדוקרניות אחרות כגון: הפרעות בתפקוד בלוטת התריס, תפקוד בלוטת יותרת המוח או יותרת הכליה.
לא ידוע מהי הסיבה לשחלות פוליציסטיות. התסמינים ורמת חומרתם שונים מאישה לאישה.

שחלות פוליציסטיות מקושרות בעיקר עם נשים הסובלות מעודף משקל, התסמונת יכולה להופיע גם בנשים רזות.

טיפול טבעי בשחלות פוליציסטיות

שיטת אביבה כוללת שלושה מפגשים עימי שבהם תלמדי תרגילים שמטרתם לעורר את הפעילות ההורמונאלית ולהזרים דם לאזור השחלות והרחם. תגובה זו יוצרת ריפוי ומביאה לאיזון הורמונאלי.
טיפול בשחלות פוליציסטיות לרוב כולל ירידה במשקל. לנשים שרוצות להרות הרופאים ממליצים על טיפול באקקילומין, שמטרתו להסדיר את הפעילות ההורמונאלית. תרגול בשיטת אביבה מסייע להחזרת המחזור הסדיר בשיטה טבעית ללא צורך בתרופות, לאחר שלושה חודשים תוכלי לראות שיפור וחלק מהנשים כבר מקבלות מחזור סדיר עם ביוץ. ההחלמה של כל מטופלת תלויה ברמת חומרת המצב ובהתמדה של המטופלת בביצוע התרגילים. ומכאן הדרך להריון טבעי הוא קצר וטבעי.
קצת על עצמי : שמי מירב סלומון אני מדריכה בשיטת אביבה. את מוזמת לקרוא על שיטת אביבה ועל סיפורי הצלחות של בנות שתרגלו את שיטת אביבה.

 

שיטת אביבה עוזרת גם במקרים הבאים:

     
* כאבי מחזור ו-pms
* מחזור לא סדיר
* איזון הורמונאלי
* הארכת המחזור (ימי ההפלגה)
* קיצור ימי הדימום
פרולקטין / פרולקטין גבוה
    
* כתמים וטיפטופים
פתרון לאל-וסת
* מנופאוזה מוקדמת
* חצוצרות צרות ו/או הידבקויות
* ציסטות ומיומות

    
* הורדת FSH
* עקרות לא מוסברת
* הפלות חוזרות
* פוריות על פי ההלכה
* פוריות באופן טבעי
* תופעות גיל המעבר

~לסיפורי ההצלחה~