סיפורה של אסתי

24.01.2016

אני בת 44 , רווקה . בדרך כלל המחזור אצלי סדיר לחלוטין. כשהתחלתי לחשוב על בניית משפחה, אחר לי המחזור למשך שלושה חודשים, שבהם הייתי לחוצה מאוד ומצוברחת מאוד . פניתי לרופאת משפחה והיא הפנתה אותי לבדיקות הורמונאליות, ואמרה שייתכן שאני בגיל המעבר. הייתי בשוק ! שאלתי אותה "זה לא מוקדם מידיי?" היא אמרה שזה יכול להתחיל גם בגיל הזה.

בבדיקות שעשיתי התברר שה- FSH – 37 , מה שמחזק את ההערכה של הרופאה. קראתי באינטרנט שבאמת ייתכן שנשים כבר בגיל ארבעים חוות הפסקת מחזור. לגמרי במקרה הגעתי לאתר של 'שיטת אביבה' וקראתי שם על בנות שהיה להם FSH גבוה והוא ירד לרמה הנורמאלית, באמצעות התרגילים ב'שיטת אביבה' .
התחלתי להתאמן אצל מירב סלומון, וגם היא סיפרה לי ששיטת האימון מורידה את רמת ה-FSH . זו היתה תקוותי האחרונה, להחזיר את המחזור . בהתחלה ביצעתי את התרגילים בשמחה, אבל לאחר כמה ימים, התעצלתי מאוד לעשות אותם . ממש בכוח הכרחתי את עצמי לבצע את התרגילים כפי שמירב הדריכה אותי – עדיף בבוקר, יום כן יום לא.

לאחר כשבועיים – המחזור חזר! השקט הנפשי חזר אלי, הייתי מאוד מוטרדת ועצובה כשלא היה לי מחזור במשך שלושה חודשים. ולא סתם חזר, אלא סדיר – 28-30 יום .
ביצעתי שוב את בדיקות ה- FSH והתוצאה היא – 10 ( עד 20 זה בסדר) .
בקיצור, מי שהגיעה לקרוא את הדברים כאן. אל תתלבטי, זה כדאי ושווה כל גרוש. זה עושה נפלא לגוף , לפנים, והתוצאות מדברות בעד עצמן. בהתחלה זה מעצבן להתחיל להיכנס למשטר של התעמלות, אבל זה כדאי !!!
המאמנת מירב היא נעימה מאוד, והיא ממש מלווה אותך ומתעניינת. תמיד את יכולה לשאול אותה על תרגיל שלא הבנת איך עושים אותו. היא בודקת שאת עושה את התרגילים כמו שצריך.

מירב, תודה על הכול .
ותודה לבורא עולם שהפנה אותי אלייך ( "במקרה")
אסתר.