יוגה ואסטמה

אם אתה מאמין שאפשר להשתעל תאמין שאפשר לתקן

"נצטרך להעלות לך את מינון הסטרואידים בוונטולין,” אמרה הרופאה בטון סמכותי והגישה לי נייר מאיים משהו.
נו, מגיל 17 אני סובלת מאסתמה ומחוברת לוונטולין, ולאחרונה המצב החמיר, אז מה יותר טבעי מלתת לי תרופה חזקה יותר. לא הבחירה הכי מועילה לגוף, בלשון המעטה, אך כשמדובר במערכת הנשימה, נעלמים להם כל השיקולים האחרים. “אין ברירה,” הוסיפה הרופאה לפני ששילחה אותי לדרכי.
אין ברירה? אז זהו, שאני מאמינה שיש. רבי נחמן מברסלב אמר כבר שאין שום ייאוש בעולם, וגם כאן, לא התייאשתי. וכך, מלאה בחיזוקים, התחלתי לחפש פתרון טבעי וידידותי לגוף.
החיפוש הניב, בשלב הראשון, ערימות של חומר, שרובו, לצערי, לא היה רלוונטי' אבל רגע לפני שסגרתי את המחשב, החלטתי לתת עוד הזדמנות לאתר שעל פניו לא נראה כל כך מבטיח. “תרגילי נשימה לאסתמה" הבטיחה הכותרת. מה זה יכול להיות?
“זה יוגה!” הודיעה לי מורתי ליוגה שליוותה את החיפוש. מירב לקחה את העניין ברצינות, ניסתה, בדקה ומצאה. היא התאימה תרגילי נשימה מהיוגה למצבי, התחלנו לתרגל ביחד, ואז התרחש הפלא: מצבי השתפר.
לפני שבוע היה לי התקף נוסף. במקום ליפול על צווארו של הוונטולין הישן והטוב, נשמתי, וההתקף עבר. מאז אני משתדלת לתרגל את מה שלמדתי בכל התקף, ובסייעתא דשמיא, העניין עובד.
עדיין לא נפרדתי מהוונטולין לגמרי, פרידה מחבר כה ותיק לוקחת זמן, אבל גיליתי כלי נפלא וטבעי, ובעיקר – עצמאי – שבעזרתו אני יכולה לעזור לעצמי.

נטע סיטון – הוד השרון