המלצה בנושא מחזור לא סדיר

אייר תשע"ז, מאי 2017

אני בת 33 עם שחלות פוליציסטיות.
לאורך כל השנים המחזור שלי לא היה סדיר, יכול היה להגיע פעם בחודשיים או פעם בארבעה.
בגיל 30 התחתנתי ואחרי שנה התחלתי לנסות להיכנס להיריון. לאחר שבמשך שנה לא הצלחנו להיקלט התחלנו בטיפולי פוריות (בהתחלה כדורים, בהמשך זריקות ולבסוף גם הזרעה), אך ללא התוצאות המקוות. תקופה לא פשוטה עם לא מעט משברים, כשאחד התסכולים העיקריים שלי היה תחושת הפאסיביות- להגיע שוב ושוב לטיפול כמו בסרט נע של בדיקות דם, אולטרסאונד וזריקות, בלי שום תחושה של יכולת להשפיע על איך הגוף שלי יגיב לטיפול.
לאחר שנה החלטנו לקחת הפסקה מטיפולי הפוריות ולנסות להסדיר את הביוץ ע"י תרגול לפי שיטת אביבה. הגעתי לשלושה מפגשים קבוצתיים עם מירב המקסימה והתחלתי בתרגול בבית. בנוסף למדתי שיש תזונה מסוימת שמתאימה לנשים עם שחלות פוליציסטיות והתחלתי לאכול לפיה.

היה לפעמים קשה להתמיד בתרגול, לא כי התרגילים עצמם קשים (הם די פשוטים אחרי שלומדים אותם, והגוף נכנס לכושר לאט לאט) אלא כי בחודשים הראשונים לא ראיתי שום שינוי וכי קשה לפנות 40 דקות בבוקר, 3 פעמים בשבוע, לתרגול. במיוחד אם יש ימים לחוצים בעבודה, אורחים שישנים אצלנו או כשנוסעים לסופ"ש ואין את הנוחות והפרטיות של הבית.
מירב עודדה לכל אורך הדרך שאם מתמידים רואים תוצאות לבסוף ולא לצפות בהכרח לראות שינוי אחרי חודשיים-שלושה, זה לוקח זמן…
כיום עברו ארבעה חודשים מהרגע שהתחלתי בתרגול ואני בהחלט יכולה כבר לראות את השינוי. בתחילת התרגול המחזור שלי הגיע לאחר 63 ימים, לאחר חודשיים הגיע לאחר 47 ימים ולאחר ארבעה חודשים הוא כבר הגיע לאחר 38 ימים.

בשבילי זאת תחושה מדהימה! זו פעם ראשונה שאני מרגישה שיש לי את השליטה על מה שקורה בגוף שלי. התרגול, בשילוב עם התזונה, מביאים לתוצאות, גם אם לוקח זמן לראות אותן. לא פשוט להתמיד בתרגול ובתזונה כשהתוצאות הן לא דרמטיות ומידיות ויש רגעי משבר לאורך הדרך אבל אני מאמינה שלאורך זמן השינוי יהיה יותר ויותר מורגש. כבר עכשיו הרווחתי את היכולת להיות יותר מחוברת לתהליכים שקורים בגוף שלי ואני מקווה לראות עוד שיפור בהמשך הדרך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *